1

4 نکته برای اینکه شب راحتر بخوابید.

یک دوش خوب با آب گرم میگرید یا شاید هم کتاب میخونید! در واقع شما هر کاری میکنید تا بتوانید بهتر بخوابید. ولی اینطور به نظر میرسد که هیچ کدام از این کارها تاثیری بر بهبود کیفیت خواب شما ندارد. برای هیچکس پوشیده نیست که چقدر خوب خوابیدن در طول شب بر رفع خستگی و عملکرد بهتر شما بعد از بیدار شدن تاثیر دارد.

خوب پس برای خوب خوابیدن باید چکار کرد؟ ما به شما چند توصیه میکنیم

1 – یک لیوان آب گیلاس بنوشید !

بر طبق تحقیقات دکتر Oexman ، یکی از مدیران مرکز تحقیقات Sleep to Live ، اگر شما قبل از رفتن به تخت برای خواب یک لیوان آب گیلاس بنوشید ، این نوشیدنی بر ملاتونین شما تاثیر بسزایی گذاشته و موجب خواب بهتر شما میشود.

 

2- برای وقت خواب خود ” آلارم” ست کنید !

Michael Breus ، یکی از متخصصین برجسته همواره به بیماران خود توصیه میکند که زنگ هشدار تلفن همراه شما فقط برای بیدار شدن شما نیست ، بلکه میتوانید زمان خواب خود را برای هشدار ست کنید!

3 – در هنگام خواب جوراب بپوشید .

Lauri Leadley مربی خوب بالینی توصیه میکند که برای خواب جوراب بپوشید. ” در حالی که دمای بدن پایین برای خواب مناسب است ، گرم کردن پا موجب با شدن عروق خونی و خواب راحتر میشود” در این حالت گرما به کل بدن انتقال یافته و این یعنی دستور به مغز برای خوابیدن!

4 – قرار دادن هر دو پا بر روی دیوار

قرار دادن هر دو پا به سمت عمودی بر روی دیوار یکی از روش های متداول ورزش یوگا میباشد. این حرکت موجب کاهش استرس و آرامش انسان میشود که این حالت شما را برای یک خواب راحت آماده میکند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =